Ευχετήριο Μήνυμα του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας

Εκπαιδευτικοί

Κύριοι/ες  Διευθυντές/τριες

Συνάδελφοι εκπαιδευτικοί και διοικητικοί υπάλληλοι,

Αγαπητοί μαθητές,

Γονείς και κηδεμόνες

Με την έναρξη των μαθημάτων της σχολικής χρονιάς 2022 – 23, θέλω να ευχηθώ από καρδιάς προς όλους  υγεία και επίτευξη των στόχων.

Μετά από τρεις επώδυνες σχολικές χρονιές πρέπει με αισιοδοξία να διασφαλίσουμε την υγιεινή διαβίωσή μας καθότι δεν έχουν απομακρυνθεί πλήρως οι κίνδυνοι της πανδημίας του κορωνοϊού. Με αυτή την προϋπόθεση διευκολύνουμε το έργο όλων, τη μάθηση, εφόσον πιο απερίσπαστα θα αφιερωθούμε στον κύριο στόχο για καλύτερη εκπαίδευση..

Με καλές συνεργασίες όλων,  η προσέγγιση και επιτυχία των επιδιωκομένων θα υλοποιηθούν. Η μελέτη εκ μέρους των μαθητών, η πνευματική καθοδήγηση από τους εκπαιδευτικούς, η μέριμνα για τα παιδιά από τους γονείς και η συνεννόηση όλων δημιουργούν τις συνθήκες για να καταφέρουμε να πραγματοποιήσουμε τις επιδιώξεις μας.

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας θα είναι αρωγός στις προσπάθειες όλων.

Σας εύχομαι μια δημιουργική και γόνιμη σχολική χρονιά, με υγεία, ευτυχία, προκοπή.

Ανδρέας Ζέρβας

Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας