Μήνυμα του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας, κ. Ανδρέα Ζέρβα.

Μαθητές Πανελλήνιες Εξετάσεις

Με την ευκαιρία της έναρξης των πανελλαδικών εξετάσεων εύχομαι ολόψυχα στην κάθε μια μαθήτρια και στον κάθε έναν μαθητή, να ευοδωθεί η έως τώρα επίπονη προσπάθεια των σχολικών τους χρόνων και να επιτευχθούν οι στόχοι τους.
Οπλιστείτε με δύναμη, υπομονή και κουράγιο απέναντι στις δυσκολίες και τα εμπόδια που θα συναντήσετε. Εξάλλου η μάχη αυτή δεν είναι ούτε η τελευταία ούτε η πιο σημαντική γιατί ο δρόμος της ζωής σας δεν εξαρτάται μόνο από τη συμμετοχή σας στις πανελλαδικές εξετάσεις. Κρατήστε για πάντα στο μυαλό σας ότι η εκπλήρωση των ονείρων απαιτεί αγώνες άλλοτε μικρούς και άλλοτε μεγάλους  και ότι σημασία έχει να τολμάει κάνεις, να προχωράει, να παλεύει για μια καλύτερη ζωή!!!
Εύχομαι επίσης στις οικογένειές σας υγεία, δύναμη και υπομονή για να σας στηρίζουν στις προσπάθειες και τις επιλογές σας!
Σας βεβαιώνω ότι η σκέψη και οι ευχές όλων μας, σας συνοδεύουν.
Καλή επιτυχία!!!

Ανδρέας Ζέρβας